Aktivity

Zahraniční studenti přijíždějí ze všech koutů světa a každý z nich má jiné zvyky a jinou kulturu. Abychom jim mohli lépe porozumět a dozvěděli se o jejich zemích více, pořádáme každý měsíc kulturní večer na jiné téma. Už jsi ochutnal turecký lahmacun? Už jsi někdy tancoval španělské flamenco? Na našich kulturních večerech se přiučíš spoustě věcem!

Sporty

Ve zdravém těle zdravý duch. Lezení a turnaj v ping pongu jsou jedněmi z nejoblíbenějších sportovních aktivit. Nevadí, žes to nikdy nedělal, my tě to naučíme. Nebo erasmáci tě to naučí? Sportování se zahraničními studenty navíc může obohatit tvoje jazykové znalosti. A jako bonus získáš nové přátele! 🙂

Občas potřebujeme zkrátka vypadnout z každodenního stereotypu a vyrazit si někam provětrat hlavu a díkybohu, náš region toho má tolik co nabídnout. Ať už je to výlet do Českého Krumlova, výšlap na Plechý nebo týden na horách, je to další skvělý způsob, jak s erasmáky trávit čas. Právě na takových akcích poznáš dobré kámoše. A když jsou ještě z jiných zemí, jsou to další plusové body.

Social erasmus

Večírky, deskové hry…nebo třeba jen “chození na jedno”. Ani takové eventy u nás nesmí chybět. Takovými nadrámcovými aktivitami jsou například procházky s pejsky z útulku nebo třeba i sázení stromků. Jedním ze stěžejních a velmi úspěšných projektů je ale Erasmus in Schools, kdy zahraniční studenti spolu se svými buddies navštěvují místní školy a mluví o sých zemích a zkušenostech.