O spolku

O nás

Erasmus Student Netwrok USB Budweis je studentským spolkem při Jihočeské univerzitě (University of South Bohemia). Spolek čítá okolo 15 členů napříč fakultami a ročníky, kteří vedou různé aktivity a dále okolo 40 studentů, kteří jsou tzv. buddies pro zahraničního studenta.

Tento spolek byl založen v roce 2019 připojením dlouhodobě působícího Mezinárodního studentského klubu Jihočeské univerzity (ISC USB) do největší evropské neziskové studentské sítě Erasmus Student Network.

naše činnost

Děláme to, co nás baví a díky tomu máme spoustu skvělých zážitků, které bychom jinde jen těžko získávali. Chceme, aby si zahraniční studenti užili svůj Erasmus naplno, a proto jim pomáháme s jejich prvními kroky na univerzitě. Abychom jim lépe představili českou kulturu a historii, pořádáme výlety, kulturní večery, party, sportovní akce a mnoho dalšího.

naše cíle

Dobrovolná pomoc zahraničním studentům

Zlepšování vzájemného mezikulturního porozumění

Integrace zahraničních studentů v českém prostředí